İçişleri Bakanı Yerlikaya başkanlığında ‘Güvenlik Toplantısı’ yapıldı

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından, “Bakan Yardımcılarımız, Jandarma Genel Komutanımız, Emniyet Genel Müdürümüz, Sahil Güvenlik Komutanımızın katılımıyla; Başta 31 Mart’ta gerçekleşecek olan Mahalli Seçimlerin Güvenliği olmak üzere terör ve istihbarat konularını içeren Güvenlik Toplantımızı gerçekleştirdik.

Seçimler demokrasi şölenidir. İçişleri ailesi olarak, yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi, halkımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz.

Bizim için asl olan halkımızın iradesinin sandığa tam anlamıyla yansımasıdır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde oyunu kullanmasıdır. Biz bir taraftan seçim güvenliğini sağlarken, diğer yandan terörle ve onların iş birlikçileriyle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle ve tüm suç odaklarıyla mücadelemize kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.

Ülkemiz genelinde 1 Ocak 2024- 27 Mart 2024 tarihleri arasında ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE yönelik: 289 operasyon gerçekleştirdik Bu operasyonlar sonucu 82 organize suç örgütü çökertildi. 1874 şahıs gözaltına alındı. Bunların 757 ‘si tutuklandı. Aynı dönemde UYUŞTURUCU satıcılarına yönelik 9 bin 972 operasyon düzenlendi. Bu operasyonlar sonucunda; 7 bin 598 zehir taciri tutuklandı.

Aynı dönemde DEAŞ terör örgütüne yönelik 405 operasyon düzenlendi.  Bu operasyonlar sonucunda; 213 şahıs tutuklandı.  Aynı dönemde FETÖ terör örgütüne yönelik 1163 operasyon düzenlendi. Bu operasyonlar sonucunda; 277 şahıs tutuklandı. Aynı dönemde Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik 7526 Kırsal ve Şehir operasyonları düzenlendi. Bu operasyonlar sonucunda; 443 şahıs tutuklandı.

Yine aynı dönemde GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI ORGANİZATÖRLERİNE yönelik 1736 operasyon düzenlendi.  Bu operasyonlar sonucunda; 970 şahıs tutuklandı,  381 şahsa adli kontrol kararı verildi.

Aziz Milletimizin duası ve desteği ile Kim olursa olsun, kendini hukukun üstünde gören, kamu düzenimizi bozmaya çalışan tüm yapılanmaların kökünü kazıyacağız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x