Türkler, Bu Hafta DOGE ve O 9 Altcoin’i Araştırdı!

Kripto para piyasası, son haftalarda da oldukça hareketli ve değişken bir seyir izlemeye devam ediyor. CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilere göre, 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de en çok trend olan kripto paralar arasında yapay zeka ve makine öğrenimi tabanlı VPS Ai zirvede yer alırken, altcoin projeleri MUMU THE BULL, Hacash, Renzo ve Pi Network gibileri de dikkat çekici kazançlar elde etti. Bu yazıda, son haftalarda Türkiye’de trend olan kripto paralara ve öne çıkan özelliklerine göz atacağız. Ayrıca yatırımcılara bazı önemli hatırlatmalarda bulunacağız.

Türkiye’de bazı altcoin projeleri dikkat çekti

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilere göre, 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de en çok trend olan altcoin projeleri şunlar:

  • VPS Ai: Yapay zeka ve makine öğrenimi tabanlı bir proje olan VPS Ai, son haftada yükseliş trendini sürdürerek zirvede yer aldı. Yatırımcılar tarafından yapay zekanın kripto para piyasasındaki potansiyeli nedeniyle ilgi gören VPS Ai, önümüzdeki dönemde de popülerliğini koruma potansiyeline sahip.
  • MUMU THE BULL: Boğa figürüyle temsil edilen MUMU THE BULL, son haftanın en çok kazanan kripto paraları arasında yer aldı. Güçlü bir topluluğa sahip olan MUMU THE BULL, yatırımcılar tarafından uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak değerlendiriliyor.
  • Hacash: Hızlı ve düşük maliyetli işlemleriyle öne çıkan Hacash, son haftalarda artan işlem hacmi ile dikkat çekti. Özellikle DeFi uygulamalarında kullanımı artan Hacash, popülerliğini sürdürerek yatırımcıların ilgisini çekiyor.
  • Renzo: Gizlilik odaklı bir proje olan Renzo, son dönemde artan veri güvenliği endişeleri nedeniyle öne çıktı. Kullanıcıların gizliliğini korumayı amaçlayan Renzo, bu alana yatırım yapmak isteyenler için cazip bir seçenek olarak değerlendiriliyor.
  • Pi Network: Ana networke geçiş tarihi yaklaştıkça Pi Network, son haftalarda yeniden popülerlik kazandı. Ücretsiz olarak madenciliği yapılabilen Pi Network, düşük yatırım maliyetiyle öne çıkan bir proje olarak yatırımcıların radarında.

Halihazırda popüler olan kripto paralar da listede

 Diğer yandan FLOKI, SHIB ve PEPE gibi zaten bilinen ve Türkiye’de yaygın olarak ticareti yapılan altcoinler de listede. Pi Network’ün hemen ardından Floki geliyor. Bu proje, son zamanlarda meme coin trendinin bir parçası olarak popülerlik kazandı. Özellikle Elon Musk’ın Dogecoin’e olan ilgisiyle birlikte Floki de değer kazandı. Ancak, Floki’nin uzun vadeli bir yatırım potansiyeli olup olmadığı konusunda yatırımcılar arasında farklı görüşler mevcut.

Ayrıca, farklı blockchain ağları arasında veri ve varlık transferini sağlayan bir köprü projesi olan Wormhole da listede. Bu proje, özellikle yeni lansmanıyla birlikte dikkat çekmeye başladı. Wormhole, farklı blockchain ağları arasında kolay ve hızlı işlem yapma imkanı sunarak kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Wormhole’ün ardından Dogecoin (DOGE) ve Pepe Coin (PEPE) gibi oldukça bilindik meme coinlerle Türkiye’de en çok araştırılan altcoinler listesi sonlanmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x